World Cup 2022: Eredmények, helyezések és pontszámok

A 2022-es labdarúgó-világbajnokságon több korai forduló felcsúti és felcsúti feljutója után egyre feljebb kerül a hab a tortán. A hétvégén Argentína, Anglia, Franciaország és Hollandia megmutatta, miért ők a 2022-es labdarúgó-világbajnokság egyik favoritja. Az olyan ambiciózus feljutók, mint Ausztrália, Szenegál, Lengyelország és - ismét - az Egyesült Államok megmutatták, miért nem Hamupipőke-történet lesz a 2022-es katari világbajnokság, hanem, mint ahogyanJennifer Aniston a A jó lány , visszatérnek a munkásosztálybeli státuszukhoz.

1 további elem megjelenítése

Első számú példa: az amerikai csapat, amely ahelyett, hogy az aranygeneráció státuszára épített volna, mint oly sok generáció előttük, egy technikailag jobb csapattal szemben maradt alul. Egy jó hír a sivatagból korán hazatérő hazafiak szurkolóinak: legalább a zárt karámokon kívül ihatnak egy sört. Nyissuk ki a kapukat, és ássuk bele magunkat az akcióba.

Lásd még: 8 legjobb faház bérlés nagy csoportoknak az Egyesült Államokban.

Japán - Horvátország

Bár mindkét csapat elpazarolt néhány korai gólszerzési lehetőséget, Japán az első félidő végén szabadrúgást szerzett, amiből gól született. Horvátország az 55. percben Ivan Perisic gyönyörű fejesével egyenlített. A hosszabbításban maradt az 1-1-es állás, ami a 2022-es világbajnokság első büntetőpárbajához vezetett. Itt a horvát kapusok voltak az igazi sztori, hiszen Dominik Livakovic három büntetőt is hárított,ami 3-1-es győzelmet eredményezett Japán ellen.

Kapcsolódó
  • A 12 legjobb thriller film, amely kiállta az idő próbáját
  • A legjobb futballfilmek, amelyek elterelik a figyelmedet az amerikai világbajnoki kiesésről
  • 2022-es labdarúgó-világbajnokság: A csoportkör csúcspontjai, amikről nem tudunk leállni a beszélgetéssel

Brazília - Dél-Korea

Senki meglepetésére Brazília dominált Dél-Korea felett a 16 közé jutásért, és fölényesen, 4-1-re nyert. Míg a dél-amerikai csapat korán megtalálta a ritmust, Dél-Koreát a mérkőzés első hat percében háromszor találták szabálytalannak. Nyolc perc elteltével Vinícius Júnior betalált Brazíliának, amit gyorsan követett Neymar második gólja, miután Richarlison közvetlenül a büntetőterületen belül szabálytalankodott. Byaz első félidő végére Brazília 4-re növelte előnyét. Dél-Korea a második félidőben betalált, hogy elkerülje a kiesést, de ez nem volt elég ahhoz, hogy Brazília ne jusson tovább.

Hollandia vs. Egyesült Államok

Aki olvasott, aki elég korán kelt szombat reggel, hogy elcsípje az Egyesült Államok kezdését a kieséses szakaszban, az már az első három percben elkapott mindent, amit látnia kellett a Khalifa International Stadiumban. Egy irányító, kimért támadás mindössze három perc elteltével egy kedvező pillanatot nyitott meg. Egy szerencsés megpattanás után Christian Pulisic egyedül találta magát az újonc hollandok előtt.kapus, Andries Noppert. Ahelyett azonban, hogy hazavágta volna, Pulisic lövése pont a sarkáról pattant le, így Noppert könnyen mentett, Hollandia pedig életben maradt. Nyolc perccel később pedig a hollandok betaláltak. A tulipánok nem hagyták abba a sebet, amíg az amerikaiak élettelenül, mezítláb bolyongtak a meccs utáni pályán.

Pulisic mindent beleadott Hollandia ellen...

A meccs iróniája, hogy a fiatal USMNT-csapat valóban túlerőnek tűnt a veterán, narancssárga ruhás holland csapat ellen. Azonban újoncnak tűntek egy olyan csapathoz képest, amely úgy tudta, hogyan kell irányítani a pályát, mint a Tulipán-nap rögtönzött néptáncosai. A hollandok, akik elégedetten vették fel az USA korai nyomását, egy teljes mezőnyjátékkal fordítottak, több mint 20 passzal szelték fel a pályát, mielőtta csatár Memphis Depay egy keresztlabdát küldött el a védtelenül elterülő Matt Turner mellett a kapuban. A mérkőzés hátralévő része akár egy visszajátszás is lehetett volna. Az USA képes volt nyomást gyakorolni az Orangemenre, de nem tudott betalálni, amikor kellett volna. A hollandok pedig megelégedtek azzal, hogy megvárják a lehetőséget egy keresztlabdára, mielőtt úgy szögelték volna azt a hálóba, mintha ott lenne a helye.

Lásd még: Mi az Armagnac? A konyak idősebb unokatestvérének felfedezése

Az USMNT nyilvánvaló tehetsége ellenére a 2022-es világbajnokság során nyilvánvaló volt a minőségi ellenfelek és a nemzetközi pályán szerzett tapasztalat hiánya. Bár a csapat minőségi védekezést játszott és helytállt a világ legjobbjai ellen, nem volt meg az a technikai tudás és hozzáértés, ami ahhoz szükséges, hogy elég gólt szerezzenek a minőségi ellenfelek ellen. A következő kihívás, amivel az USMNT-nek szembe kell néznie, a következő kihívás hiányaKevés ideje van a válogatottnak arra, hogy gyakoroljon vagy tapasztalatot szerezzen a jó globális csapatok ellen. Míg Afrika, Európa és Dél-Amerika sztárcsapatokkal teletűzdelt nemzeti csapatok ellen kell megmérkőznie a kontinenstornákon, addig az USA számára korlátozottak a lehetőségek, hogy más tehetséges nemzetek ellen játszhasson. Ezen a féltekén csak az Arany Kupa van, de (minden tiszteletem a karibi és közép-amerikai országoké, de a karibi és közép-amerikai csapatoké is.)Amerika), az Egyesült Államok és Mexikó lényegében osztozik a trófeán, mint a félteke két domináns csapata. Nehéz elképzelni, hogy az USA hogyan tudja felépíteni a szükséges ügyességet és a kellő vagányságot, amikor a világbajnokság 2026-ban Észak-Amerikába érkezik.

Argentína vs. Ausztrália

A szombati nap második meccsén egy újabb olyan játékvezetői gárdát láthattunk, amelynek egyszerűen nem volt elég lendülete ahhoz, hogy leküzdje tehetség- és képességbeli lemaradását. Az első félidő nagy részében Argentína ellen Ausztrália képes volt tompítani az argentin támadásokat. A Socceroos azonban rájött, hogy ezek az Albicelestek 2022-ben szinte elkerülhetetlenek. Messi halhatatlanságáért játszott, egy apró hiba aégi lényt, és máris megégettél.

Lionel Messi mesterhármast mutat be Ausztrália ellen a 2022-es labdarúgó-világbajnokságon

Argentína nehezen találta a ritmust, mígnem Messi megtalálta a labdát a megbízható bal lábán az ausztrál büntetőterületen belül. Két érintéses passz Messihez, és La Pulga olyan könnyedén ugrott el a labda az ausztrál kapus, Matt Ryan mellett, mintha egy érmét csúsztattak volna a nyílásba. Az argentin szurkolók úgy üvöltöttek az Ahmad Bin Ali Stadionban, mint Zeusz az Olümposzról a mennydörgés.

Bár Argentína mindig is egy veszélyes vb-csapat volt, még sosem állt ennyire össze transzcendens sztárja körül. A középpályás Enzo "Metronóm" Fernandez irányítja a középpályán az akciót, Angel Di Maria fedezi Messi jobb oldalát, Rodrigo De Paul pedig flankálja őt, Messi minden oldalról fedezve van. Izgalmas lesz látni, hogy a holland védekező támadás át tudja-e törni ezt atámadó faltörő kos.

Franciaország - Lengyelország

Franciaország sérülésektől sántikálva vágott neki a 2022-es katari világbajnokságnak. A sérültek listáján szerepel a Ballon d'Or-győztes és sztárcsatár Karim Benzema, a sztárközéppályások Paul Pogba és N'Golo Kante, valamint a mindössze 13 perc alatt elesett Bayern München védő, Lucas Hernandez. Ez eddig nem számított a franciáknak, hogy megértsék, az élet rövid és csúnya, és csak egyféleképpen lehet élniamíg élsz - hogy gyönyörködj a múló szépségben. A Les Bleus esetében ez a csapat legidősebb és legfiatalabb játékosától is érkezett.

🇫🇷France 1-0 Poland🇵🇱Olivier Giroud 44' [Mbappe]

Alighogy a 36 éves Olivier Giroud megszerezte Franciaország első gólját, máris belekóstolhatott a futballtörténelem egy szeletébe: 52. gólját szerezte francia mezben, amivel a válogatott góllövőlistájának élére került, olyan ünnepelt neveket megelőzve, mint Thierry Henry, Michel Platini és Zinedine Zidane.

Alig fél órával később, a 74. percben biztosította be a mérkőzést a franciáknak az a szuperember, aki egy napon talán felülkerekedik Giroud-n. Miután Kylian Mbappé, a 23 éves párizsi fenomén megszerezte első gólját, a hosszabbításban még egyet rátett, csak úgy a biztonság kedvéért. A mindössze második vb-jén játszó Mbappé már kilenc gólnál jár - többnél, mint amennyit Cristiano Ronaldo valaha elért, és ugyanannyinál is többnél.Lionel Messi, az öregedő argentin szupersztár. A két ország talán összecsaphat, hogy egy robbanásveszélyes fináléban találkozzon egymással. Előbb azonban Franciaországnak egy ősi földrajzi rivális, Anglia ellen kell győzelmet aratnia.

Anglia - Szenegál

Nos, ez előre látható volt. A hétvége legkevésbé versenyképes meccsén egy tehetséges angol csapatot találtak az afrikai bajnok, Szenegál ellen. A szenegáliak szerencsétlenségére a csapatból hiányzott Sadio Mane, a legjobb játékosa, több más sétáló sérülttel együtt, amikor pályára lépett az angolok ellen. A nagy remények egy érzelmekkel teli megmérettetésre a kezdeti kirobbanás után szertefoszlottak.

Jordan Henderson GÓL - Szenegál - Anglia (0-1)

Tudva, hogy rövidzárlatos, Szenegál tüzelni kezdett. Boulaye Dia kettévágott egy angol védőt, de a beálló passz hozzá messze elkerülte a kaput. Egy elkapott passzból gyors támadás következett, amit Ismaïla Sarr majdnem betömött. A 32. percben pedig az angol kapus, Jordan Pickford bal kézzel gyorsan hárított, hogy megállítsa Dia közvetlen közelről leadott lövését. Innentől kezdve Anglia volt az egész.

Harry Kane felrúgása Jude Bellingham elé Jordan Hendersont hozta megfelelő helyzetbe, majd Bellingham ügyes passzából Henderson a bal alsó sarokba helyezte a labdát, ezzel 1-0. És alig néhány perccel később a már említett Kane végre megtörte a 2022 gólos szárazságát egy hátulról betörésből szerzett góllal, nem sokkal a félidő vége előtt.

A Szenegál felett aratott 3-1-es győzelem előkészíti a Franciaország elleni, jövő szombaton kezdődő mérkőzést.